Bayramda tatile gidemeyen İstanbullular Yeşilköy sahiline akın etti

İHA

Uzun bayram tatilinde kimi vatandaşlar memleketlerinin ve tatil beldelerinin yolunu tutarken, İstanbul’da kalan vatandaşlar ise sahil noktalarında ve piknik alanlarında yoğunluk oluşturdu.

Kurban Bayramı tatilini İstanbul’da geçiren çok sayıda vatandaş, Bakırköy ilçesine bağlı Yeşilköy semtinin sahiline akın etti.

Yeşilköy sahili sonradan doldurularak oluşturulduğu ve dalgakıranı bulunduğu için yoğun olduğu zamanlarda çabuk kirlenen bir yapıya sahip.

Vatandaşların sahillerde oluşturduğu yoğunluk drone havadan görüntülendi.

Suyun kirliliğine aldırış etmediler

Yoğunluğun yaşandığı yerlerden biri olan Yeşilköy Plajında deniz suyunun kirli görüntüsüne aldırmayan vatandaşlar serinlemek için denize girdi.

“Sabah erken saatlerde geldiğimiz zaman gayet temiz oluyor”

Bayramda Yeşilköy sahilinde serinleyerek vakit geçiren vatandaşlardan biri olan Kenan Akça, doğma büyüme Küçükçekmece’li olduğunu fakat devamlı Yeşilköy’e geldiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Yüzmek için geldiğimiz yer burası. Bu biraz maddiyata bağlı. Kirlilik oluyor fakat sabah erken saatlerde geldiğimiz zaman gayet temiz oluyor. Kalabalığı görüyorsunuz, elbiselerle giriyorlar.

“Girilecek gibi değil”

Sahilde serinlemek için gelen Cemal Pehlivan ise bu kadar kalabalık olacağını tahmin etmediklerini belirterek şöyle konuştu:

Girilecek gibi değil. Kalabalık çok fazla, diğer günler normal ve girilebilir ama bugün çok kötü, yapacak bir şey yok. Biz iki gün akrabalarla dolaştık kurbanlar falan derken böyle geçirdik iki günü. Bugün de denize gidelim dedik.

“Kalabalık, ana baba günü gibi”

Sıcak havada Yeşilköy sahiline gelen Yusuf Sefa Kaya, ise “Herkes eğleniyor. Tüm İstanbul bildiğin burada. Kalabalık, ana baba günü gibi. Bayramda herkes eğlenmeye geliyor. Hava da sıcak. Herkesin bayramını kutlayıp buraya geldim.” dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir