‘Prens’e veliaht geliyor


Senaryosunu Kerem Özdoğan ile birlikte yazıp, başrolünde oynadığı “Prens” dizisiyle bireysel çıkışını yapan Giray Altınok cephesinden sevindirici haber geldi.

2018 yılından beri oyuncu ve iş ortağı olan Cansu Diktaş ile evli olan Giray Altınok baba oluyor.

Altınok’un eşi Cansu Diktaş, sosyal medya hesabından yayınladığı kare ile hamile olduğunu açıkladı.

Diktaş paylaşımına “Bu fotoğraflar konmadan olmuyormuş. Mutlu bayramlar dileriz 6.5 aylık göbek ve ben” notunu düştü.

Eşinin paylaşımına kayıtsız kalmayan Giray Altınok ise “Oy oy oy… Güzelliğe bak hele” şeklinde yorum yaptı.

GİRAY ALTINOK KİMDİR

1984 yılında İzmir’de doğan Giray Altınok, Pamukkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. 2004 yılında İstanbul’a yerleşerek, Akademi 35 Buçuk’ta oyunculuk eğitimi aldı. İlk sinema deneyimini Tolga Örnek’in yazıp yönettiği “Kaybedenler Kulübü” filminde ressam rolüyle yaşadı. Bu filmin ardından “Labirent”, “Vücut” ve “GDO Kara Kedi” gibi filmlerde de rol aldı. 2015 yılının başında Kemal Uçar ile birlikte yazdığı ve başrollerinden birini üstlendiği “Tut Sözünü” filmi vizyona girdi.

2013 yılında Cansu Diktaş ile birlikte ‘Şaft Tiyatro’yu kurdu. Şaft Tiyatro, “100” isimli oyunla başladığı sahne hayatına, Giray Altınok’un yazıp yönettiği “Siz Tek Ben Hepiniz” oyunu ile devam etti. Ayrıca Kanal D’nin BKM imzalı komedi programı “Buyur Burdan Bak”ta da yer aldı. Sinemada ise “Aykut Enişte” filminde Cem Gelinoğlu, Ege Kökenli, Melis Babadağ, Ali Erkazan ve Ferdi Sancar ile birlikte rol aldı.

Giray Altınok, tiyatro sahnesinde “100”, “Buyur Bi’De Burdan Bak”, “Siz Tek Ben Hepiniz”, “İnsandan Kaçan”, “Yoruyorsunuz Bizi… Aferin Size!” ve “Mutluyduk Belki Bugüne Kadar” gibi oyunlarda yer aldı ve yazarlık yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir